adet sancısı nasıl giderilir Günlükler

Her türlü tamponun kullanılması TSS sinein yastıkları kullanmaktan çok daha bir küme riziko altına sokar. Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), tampon problemlerinden kaçınmaya yardımcı çıkmak sinein bayağıdaki ipuçlarını önerir:

Elma Sirkesi İçin dü ekmek kaşığı elma sirkesini bir bardak suyla karıştırın ve yavaş yavaş bâtınerek dertyı azaltın. Mandalina kabukları ve defne yaprağı kaynatın mandalina kabuklarını suda 5 dakika kaynatın ve tıpkı çkamer kadar yudumlayın.

Sıcak: Bir havluyu ısıtarak ya da bir har su torbası sayesinde zir karnınıza bastırabilirsiniz. Suhunet hun dolanımınızı hızlandıracak ve böylecene ağrınız azalacaktır.

Adet döngüsü vücudunuzun gebelik sinein hazırlandığı bir sıra saf süreçtir. Ay boyunca hormon seviyelerinin yükselmesi ve düşmesi bu döngüyü kontrol eder. Adet döngüsü uzunluğu hanımlarda çeşitleme göstermekle baş başa ortalama 28 gündür.

Sakin bir ser,kavara sanckaloriı azaltır. Anksiyete hissettiğinizde, dudak kanalıyla esinti yutmaya daha elverişli olursunuz ve bu şekilde karnınızda gaz lambası artar.

Birşunca taharri ruhsal nedenlerin de adet sancısı üzerinde epey şu denli ruhlu olduğunu gösteriyor. Bu nedenlerden bazenları; ruhsal ve cinsel problemler, stresli yaşam ve sosyo-konuşu durumun uz olmamasıdır.

Fesleğen: Fesleğeni suda kaynatın ve bardağın ağzını kaparatak 15-20 dakika demleyin. Günde bir bardak tüketmeniz halinde sancılarınızı alacaktır.

Bu hormonların yokluğu genel sağlığınız üzerinde önemli etkilere ne kabil. Polikistik over sendromunun (PCOS) illet olan kabil hormonal problemler yahut üreme organlarında ağır problemler karşılaşılabilecek sorunlardan bazenlarıdır. şayet mümasil bir iş yaşıyorsanız bir doktorla konuşmanız önemlidir.

Akbil tecdit merkezleri vakit kaçta açılıyor, birçokta kapanıyor? İşte 2019 akbil yenileme merkezleri Bu linki tıklayın çtuzakışma saatleri

Ancak kafein ve lüzumsuz şeker bağırsakaziz çikolatalardan münezzeh durmanız, saf malzemelerden binalanları yeğleme etmeniz gerekiyor.

Regl öncesinde ve esnasında, uyku düzenimizin beş on bozulması normaldir, kanıtlanmıştır. Bu uykusuzluk aksileşmemize menşe olarak gündüz içerisinde esenlıklı kararlar alabilmemizi zorlaştırır.

Uzmanların altını çizdiği mevzuların başlangıcında esaslı aşina hatalar vardır. örneğin evlenince adet sancısı azalır üzere bir rivayet vardır ama bu iddia tam dışıdır. Kadının yaşı ilerledikçe adet sancısı azalır ama bunun evlenmeyle rastgele bir ilişkisi yoktur.

Adet sancısı umumi olarak gece ortaya çıktığı sinein o saatler esnasında har su ve buhar ciğerermiş havlularla ağrının geldiği yeri ısıtmak yarar esenlayacaktır.

Balkılar anatomik bir sıkıntı olmadan da ziyade oluyorsa mevlit kontrolör hapları ile arama altına tuzakınabilir. Bir doktora danışarak veladet denetçi haplarına atılmak ağrıyı tümden ortadan kaldırabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “adet sancısı nasıl giderilir Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar